Easy Media Gallery - en to tr_TR translation catalogue (103 entries)

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Donate
tr_TR: Bağış

en: Tutorials
tr_TR: Öğreticiler

en: Rate Us
tr_TR: Bizi Değerlendirin

en: Add New Media
tr_TR: Yeni medya

en: Edit Media
tr_TR: Medyayı Düzenle

en: New Media
tr_TR: Yeni Medya

en: View Media
tr_TR: Medyayı görüntüle

en: Search Media
tr_TR: Medya Ara

en: No Media Found
tr_TR: Hiçbir Medya Bulundu

en: No Media Found In Trash
tr_TR: Çöp kutusunda Medya Bulunamadı

[ctx: column name]
en: Title
tr_TR: Başlık

en: Thumbnails
tr_TR: Küçük Resimler

en: Type
tr_TR: Tip

en: Categories
tr_TR: kategorileri

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: Overview
tr_TR: özet

en: Use this widget to display your media as a widget.
tr_TR: Bu widget medya bir widget olarak görüntülemek için kullanın.

en: Sorter
tr_TR: Ayırıcı

en: Simply drag the Media up or down and they will be saved in that order. Media at the top will appear first.
tr_TR: Sadece medya yukarı veya aşağı sürükleyin ve bu sırayla kaydedilir. Medya üst listesinde ilk.

en: Sort Media
tr_TR: Sıralama medya

en: We recommend you to enable plugin Auto Update so you will get the latest features and other important updates of Easy Media Gallery.<br />Click <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">here</span></strong></a> to enable Auto Update.
tr_TR: Size en son özellikleri ve Easy Media Gallery diğer önemli güncellemeleri alacak böylece Otomatik Güncelleştirme eklentisi etkinleştirmek için tavsiye ediyoruz. <br /> Tıklayın <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">burada</span></strong></a> Otomatik Güncelleştirme sağlamaktır.

en: Demo
tr_TR: Gösteri

en: Free Install Plugins
tr_TR: Eklentiyi Yükle

en: Premium Plugin
tr_TR: Premium Eklentisi

en: UPGRADE PRO VERSION
tr_TR: PRO SÜRÜM YÜKSELTME

en: There was an error retrieving the list from the server. Please try again later.
tr_TR: Sunucudan liste alınırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email and press Connect button to start earn extra Money with us!
tr_TR: Ortaklık hesabı e-posta doldurun veya ödeme e-posta ve Bağlan düğmesine basın başlatmak için bizimle birlikte ekstra para kazanmak!

en: Account Email or Payment Email
tr_TR: Hesap e-posta veya ödeme e-posta

en: How does it work?
tr_TR: Nasıl çalışır?

en: After successfully registered with our Affiliate program what you have to do just :
tr_TR: Sonra başarılı bir şekilde sadece yapmanız gereken bizim ortaklık programı ile kayıtlı:

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email in field above and Hit Connect button
tr_TR: Ortaklık hesabı e-posta veya ödeme e-posta alanının üstünde ve vurmak Bağlan düğmesini doldurun

en: After connected you will see green connected status
tr_TR: Sonra bağlı yeşil bağlı durum göreceksiniz

en: Check your gallery and you will find your affiliate link in the bottom of your gallery like in the right side screenshot
tr_TR: Kontrol senin Galeri ve bağlı bağlantı sağ tarafta ekran görüntüsü gibi galeride dibinde bulacaksınız

en: Now when individuals follow that link and subsequently make a purchase, you will be credited for the transaction and you will receive a payout
tr_TR: Şimdi ne zaman bireyler bu bağlantıyı izleyin ve daha sonra bir şey satın almadan, hareket için alacak ve bir ödeme alacaksınız

en: Congratulations! You are ready to start to earn extra money with us :)
tr_TR: Tebrikler! Bizimle ekstra para kazanmak :) başlatmak hazırsınız

en: Media Categories
tr_TR: Ortam kategorilerine

en: AMAZING Pro Version DEMO
tr_TR: AMAZING Pro sürüm DEMO

en: Upgrade to Pro Version
tr_TR: Pro versiyona yükselt

en: Media Options
tr_TR: Medya Seçenekleri

en: Media Type
tr_TR: Medya Türü

en: Choose the item type.
tr_TR: İtem Tipi Seçiniz

en: Video Options
tr_TR: Video Seçenekleri

en: Paste video URL to field below.
tr_TR: Video URL için aşağıdaki alana yapıştırın.

en: Video Size
tr_TR: Video Boyutu

en: If ON, video size will use the default settings on the control panel.
tr_TR: Tarih, video boyutu varsayılan ayarları denetim masasında kullanacaksa.

en: Select Multiple Images
tr_TR: Birden çok görüntü seçin

en: Click Add Images button to select image from your Wordpress Media Library.
tr_TR: Resmi Wordpress ortam kitaplığından seçmek için Resim Ekle düğmesini tıklatın.

en: Full-size image control
tr_TR: Tam boyutlu resim denetimi

en: If ON, image which exceeds the specified size limit will be automatically resized. You can change image size limit through plugin control panel.
tr_TR: İzin verirseniz, belirtilen boyut sınırını aşan görüntü otomatik olarak yeniden boyutlandırılır. Görüntü boyutu sınırı eklenti Denetim Masası'ndan değiştirebilirsiniz.

en: Use information of each image
tr_TR: Her görüntünün kullanım bilgileri

en: If ON, each image will use individual title based on Wordpress Media informations. If OFF, this gallery will use title, sub title and description from Media Information below.
tr_TR: Atarsanız, her görüntü Wordpress medya bilgileri dayalı bireysel başlık kullanacaktır. OFF, bu Galeri başlık kullanacaksa, başlık ve açıklama medya bilgi aşağıdaki alt.

en: Audio Options
tr_TR: Ses Seçenekleri

en: Upload audio or paste audio URL on field below. Is it possible to use audio external source.
tr_TR: Ses yüklemek veya ses URL üzerinde aşağıdaki alana yapıştırın. Ses dış kaynak kullanmak mümkündür.

en: Audio Path
tr_TR: Ses yolu

en: Select Image
tr_TR: Resim Seçiniz

en: You can upload image with supported file types: jpg, jpeg, gif, png.
tr_TR: Sen-ebilmek upload görüntü ile desteklenen dosya türleri: jpg, jpeg, GIF, png.

en: Image URL
tr_TR: Resim URL

en: Select or upload your image.
tr_TR: Seçin veya resim yükleyin.

en: Media Information
tr_TR: medya bilgisi

en: Input basic info for this media.
tr_TR: Bu ortam için giriş temel bilgi.

en: Media Title
tr_TR: Media başlığı

en: Enter a media title.
tr_TR: Bir medya başlığı girin.

en: Media Subtitle
tr_TR: Medya altyazı

en: You can use this field for (ex: author, title track, etc.)
tr_TR: Bu alan için kullanabilirsiniz (ex: Yazar, başlık parça, vs.)

en: Check it Out!
tr_TR: Şuna bak!

en: Just Like, Share or Subscribe and Get Free Updates
tr_TR: Sadece gibi paylaşmak veya abone olun ve ücretsiz güncelleştirmeler alın

en: Video Tutorials
tr_TR: Ders Videoları

en: Share Easy Media Gallery
tr_TR: Paylaşım Easy Media Gallery

en: New Plugin, check it out!
tr_TR: Yeni eklenti, check it out!

en: By %s
tr_TR: Yazan: %s

en: Install %s now
tr_TR: Şimdi %s yükleme

en: Install Now
tr_TR: Şimdi kur

en: Update %s now
tr_TR: %s Şimdi Güncelleştir

en: Update Now
tr_TR: Şimdi Güncelle

en: This plugin is already installed and is up to date
tr_TR: Bu eklenti zaten yüklü ve güncel olduğunu

[ctx: plugin]
en: Installed
tr_TR: Yüklendi

en: More information about %s
tr_TR: %s hakkında daha fazla bilgi

en: More Details
tr_TR: Daireyi Görüntüle

en: Last Updated:
tr_TR: Son Güncelleme:

en: %s ago
tr_TR: %s önce

en: Untested with your version of WordPress
tr_TR: WordPress sürümü ile denenmemiş

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
tr_TR: WordPress sürümü ile <strong>uyumsuz</strong>

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
tr_TR: Sizin WordPress sürümünüz ile <strong>uyumlu</strong>

en: UPGRADE to PRO
tr_TR: Proya yükselt

en: Comparison
tr_TR: Karşılaştırma

en: What's New
tr_TR: Neler Yeni

en: Getting Started
tr_TR: Başlangıç Kılavuzu

en: Free Plugins
tr_TR: Ücretsiz Eklentiler

en: Premium Plugins
tr_TR: Premium eklentiler

en: There are no complicated instructions for using Easy Media Gallery because this plugin designed to make all easy. Please watch the following video and we believe that you will easily to understand it just in minutes :
tr_TR: Bu eklenti tüm kolaylaştırmak için tasarlanmış için Easy Media Galeri kullanmak için hiçbir karmaşık talimatlar vardır. Lütfen aşağıdaki seyretmek video ve biz inanıyoruz kolayca sadece dakika içinde anlamak olacaktır:

en: How to Create Simple Photo Albums
tr_TR: Nasıl basit fotoğraf albümleri oluşturmak için

en: How to Create Simple Gallery
tr_TR: Nasıl basit Galerisi oluşturmak için

en: Video Tutorials on Youtube Channel
tr_TR: Youtube kanal Video Tutorials

en: DEMO ( Video )
tr_TR: DEMO VIDEOSU

[ctx: easy-media-gallery]
en: Add New Category
tr_TR: Yeni Kategori Ekle

en: Add New Category
tr_TR: Yeni Kategori Ekle

en: Edit Category
tr_TR: Kategori Düzenle

en: New Category
tr_TR: Yeni Kategori

en: View Category
tr_TR: Kategori Görüntüle

en: Search Category
tr_TR: Kategori Ara

en: No Category found
tr_TR: Araç kategorisi bulunamadı

en: No Category found in Trash
tr_TR: Çöpte buldum Kategori yok
