Easy Media Gallery - en to sv_SE translation catalogue (108 entries)

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Donate
sv_SE: Donera

en: Tutorials
sv_SE: Handledningar

en: Rate Us
sv_SE: Betygsätt oss

en: Add New Media
sv_SE: Lägg till Media

en: Edit Media
sv_SE: Redigera Media

en: New Media
sv_SE: Nya Medier

en: View Media
sv_SE: Visa Media

en: Search Media
sv_SE: Sök Media

en: No Media Found
sv_SE: Inga medier hittades

en: No Media Found In Trash
sv_SE: Inga medier hittades i papperskorgen

[ctx: column name]
en: Title
sv_SE: Titel

en: Thumbnails
sv_SE: Tumnaglar

en: Type
sv_SE: Typ

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Use this widget to display your media as a widget.
sv_SE: Använda denna widget för att visa dina media som en widget.

en: Easy Media Gallery Settings
sv_SE: Easy Media Gallery Inställningar

en: Most Used
sv_SE: Mest använd

en: Sorter
sv_SE: Sorterare

en: Simply drag the Media up or down and they will be saved in that order. Media at the top will appear first.
sv_SE: Helt enkelt dra Media uppåt eller nedåt och de kommer att sparas i den ordningen. Media på toppen kommer att visas först.

en: Sort Media
sv_SE: Sortera media

en: We recommend you to enable plugin Auto Update so you will get the latest features and other important updates of Easy Media Gallery.<br />Click <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">here</span></strong></a> to enable Auto Update.
sv_SE: Vi rekommenderar dig att aktivera plugin Auto Update så att du kommer att få de senaste funktionerna och andra viktiga uppdateringar av Easy Media Gallery. <br /> Klicka <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">här</span></strong></a> för att aktivera Auto Update.

en: Free Install Plugins
sv_SE: Gratis installation Plugins

en: UPGRADE PRO VERSION
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: There was an error retrieving the list from the server. Please try again later.
sv_SE: Det gick inte att hämta listan på tillägg från servern. Försök igen senare.

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email and press Connect button to start earn extra Money with us!
sv_SE: Fyll ditt Affiliate konto e-post eller e-betalning och tryck på Connect-knappen för att börja tjäna extra pengar med oss!

en: Account Email or Payment Email
sv_SE: Konto e-post eller e-betalning

en: How does it work?
sv_SE: Hur fungerar det?

en: After successfully registered with our Affiliate program what you have to do just :
sv_SE: Efter framgångsrikt registrerat vårt affiliateprogram vad du behöver göra bara:

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email in field above and Hit Connect button
sv_SE: Fyll ditt Affiliate konto e-post eller e-betalning i fältet ovan och tryck Anslut knappen

en: After connected you will see green connected status
sv_SE: Efter ansluten kommer du att se gröna läget ansluten

en: Check your gallery and you will find your affiliate link in the bottom of your gallery like in the right side screenshot
sv_SE: Kolla ditt galleri och du hittar din affiliate länk längst ned i galleriet som i skärmbilden höger sida

en: Now when individuals follow that link and subsequently make a purchase, you will be credited for the transaction and you will receive a payout
sv_SE: Nu när individer följa länken och därefter göra ett köp, du kommer att krediteras för transaktionen och du får en utbetalning

en: Congratulations! You are ready to start to earn extra money with us :)
sv_SE: Grattis! Du är redo att börja tjäna extra pengar med oss :)

en: Media Categories
sv_SE: Mediakategorier

en: AMAZING Pro Version DEMO
sv_SE: FANTASTISK Pro Version DEMO

en: Upgrade to Pro Version
sv_SE: Uppgradera till Pro Version

en: Media Options
sv_SE: Media Alternativ

en: Media Type
sv_SE: Mediatyp

en: Choose the item type.
sv_SE: Välj objekttypen.

en: Video Options
sv_SE: Videoalternativ

en: Paste video URL to field below.
sv_SE: Klistra in videons URL fältet nedan.

en: Video URL
sv_SE: Video-URL

en: Video Size
sv_SE: Videostorlek

en: If ON, video size will use the default settings on the control panel.
sv_SE: Om aktiverad, kommer videostorlek använda standardinställningarna på kontrollpanelen .

en: Select Multiple Images
sv_SE: Markera flera bilder

en: Click Add Images button to select image from your Wordpress Media Library.
sv_SE: Klicka Lägg till bilder för att välja bild från ditt Wordpress mediabibliotek.

en: Full-size image control
sv_SE: Full storlek bild-kontroll

en: If ON, image which exceeds the specified size limit will be automatically resized. You can change image size limit through plugin control panel.
sv_SE: Om aktiverad, kommer bilden som överskrider den angivna storleksgränsen automatiskt ändras. Du kan ändra bildstorleken gräns genom plugin kontrollpanel.

en: Use information of each image
sv_SE: Använda informationen för varje bild

en: If ON, each image will use individual title based on Wordpress Media informations. If OFF, this gallery will use title, sub title and description from Media Information below.
sv_SE: Om aktiverad, kommer varje bild att använda individuell titel baserad på Wordpress Media information. Om inaktiverat , kommer detta galleri att använda titel, under titel och beskrivning av Media Information nedan.

en: Audio Options
sv_SE: Ljudalternativ

en: Upload audio or paste audio URL on field below. Is it possible to use audio external source.
sv_SE: Ladda upp ljud eller klistra in ljud URL på fältet nedan. Är det möjligt att använda extern ljudkälla.

en: Audio Path
sv_SE: ljudväg

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: You can upload image with supported file types: jpg, jpeg, gif, png.
sv_SE: Du kan ladda upp bilden med filtyper som stöds: jpg, jpeg, gif, png.

en: Image URL
sv_SE: Bildlänk URL

en: Select or upload your image.
sv_SE: Välj eller ladda upp bild

en: Media Information
sv_SE: medieinformation

en: Input basic info for this media.
sv_SE: Ingående grundläggande information för detta media.

en: Media Title
sv_SE: Titel

en: Enter a media title.
sv_SE: Ange en titel.

en: Media Subtitle
sv_SE: Media undertext

en: You can use this field for (ex: author, title track, etc.)
sv_SE: Du kan använda fältet för (ex: författare, titelspår, etc.)

en: Check it Out!
sv_SE: Kolla upp det!

en: Just Like, Share or Subscribe and Get Free Updates
sv_SE: Precis som, dela eller prenumerera och få gratis uppdateringar

en: New Plugin, check it out!
sv_SE: Nya Plugin, kolla upp det!

en: By %s
sv_SE: Av %s

en: Install %s now
sv_SE: Installera %s nu

en: Install Now
sv_SE: Installera nu

en: Update %s now
sv_SE: Uppdatera %s nu

en: Update Now
sv_SE: Uppdatera Nu

en: This plugin is already installed and is up to date
sv_SE: Denna plugin är redan installerad och är uppdaterad

[ctx: plugin]
en: Installed
sv_SE: Installerat

en: More information about %s
sv_SE: Mer information om %s

en: More Details
sv_SE: Fler Detaljer

en: Last Updated:
sv_SE: Senast uppdaterad:

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: Untested with your version of WordPress
sv_SE: Oprövade med din version av WordPress

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
sv_SE: <strong>Inte kompatibel</strong> med din version av WordPress

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
sv_SE: <strong>Kompatibel</strong> med din version av WordPress

en: UPGRADE to PRO
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: Comparison
sv_SE: Jämförelse

en: What's New
sv_SE: Vad är Nytt

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång

en: Free Plugins
sv_SE: Gratis tillägg

en:  Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: Full Changelog
sv_SE: Fullständig Ändringslogg

en: There are no complicated instructions for using Easy Media Gallery because this plugin designed to make all easy. Please watch the following video and we believe that you will easily to understand it just in minutes :
sv_SE: Det finns inga komplicerade instruktioner för att använda Galleri Lightbox Lite eftersom denna plugin för att göra alla lätta. Vänligen titta på följande video och vi tror att du kommer lätt för att förstå det bara på några minuter.

en: How to Create Simple Photo Albums
sv_SE: Skapa enkla fotoalbum

en: How to Create Simple Gallery
sv_SE: Hur till skapa enkel Galleri

en: Video Tutorials on Youtube Channel
sv_SE: Video Tutorials på Youtube-kanal

en: Need Help?
sv_SE: Behöver du hjälp?

en: Phenomenal Support
sv_SE: Oöverträffad support

en: We do our best to provide the best support we can. If you encounter a problem or have a question, post a question in the <a href="https://wordpress.org/support/plugin/easy-media-gallery" target="_blank">support forums</a>.
sv_SE: Vi gör vårt bästa för att ge bästa stöd vi kan. Om du stöter på problem eller har en fråga kan du ställa den i <a href="%s">Supportforum</a>.

en: Need Even Faster Support?
sv_SE: Behöver du ännu snabbare Support?

en: DEMO ( Video )
sv_SE: DEMO (Video)

en: This plugin comes with instructional training videos that walk you through every aspect of setting up your new media gallery. We recommend to following these videos to create new media. This user manual is only intended to be a reference guide.
sv_SE: Denna plugin kommer med instruktions utbildning videor som går igenom varje aspekt av att inrätta nya media galleriet. Vi rekommenderar att följa dessa filmer att skapa nya medier. Denna bruksanvisning är endast avsedd att vara en referensguide.

en: No valid changelog was found.
sv_SE: Ingen giltig ändringsloggen hittades.

[ctx: easy-media-gallery]
en: Add New Category
sv_SE: Lägg till ny kategori

en: Add New Category
sv_SE: Lägg till ny kategori

en: Edit Category
sv_SE: Redigera kategori

en: New Category
sv_SE: Ny kategori

en: View Category
sv_SE: Visa Kategori

en: Search Category
sv_SE: Sök kategori

en: No Category found
sv_SE: Ingen kategori hittade

en: No Category found in Trash
sv_SE: Ingen kategori Funna i papperskorgen
