Easy Media Gallery - en to ms_MY@latin translation catalogue (120 entries)

en: Settings
ms_MY@latin: Tetapan

en: Donate
ms_MY@latin: Derma

en: Tutorials
ms_MY@latin: tutorial

en: Rate Us
ms_MY@latin: Kita Nilaikan

en: Add New Media
ms_MY@latin: Tambah Media baru

en: New Media
ms_MY@latin: Media baru

en: View Media
ms_MY@latin: Paparan Media

en: Search Media
ms_MY@latin: Carian Media

en: No Media Found
ms_MY@latin: Tiada Media yang didapati

en: No Media Found In Trash
ms_MY@latin: Tiada Media yang ditemui dalam sampah

[ctx: column name]
en: Title
ms_MY@latin: Tajuk

en: Thumbnails
ms_MY@latin: Lakaran kenit

en: Type
ms_MY@latin: Jenis

en: Categories
ms_MY@latin: Kategori

en: None
ms_MY@latin: Tiada

en: Overview
ms_MY@latin: Gambaran keseluruhan

en: Use this widget to display your media as a widget.
ms_MY@latin: Gunakan widget ini untuk memaparkan media anda sebagai sebuah widget.

en: Easy Media Gallery Settings
ms_MY@latin: Seting Easy Media Gallery

en: Most Used
ms_MY@latin: Yang digunakan

en: Simply drag the Media up or down and they will be saved in that order. Media at the top will appear first.
ms_MY@latin: Seret Media hanya naik atau turun dan mereka akan disimpan dalam perintah itu. Media di atas akan dipaparkan dahulu.

en: No items found, why not %screate one%s?
ms_MY@latin: Tiada perkara ditemui, mengapa tidak %screate satu%s ?

en: We recommend you to enable plugin Auto Update so you will get the latest features and other important updates of Easy Media Gallery.<br />Click <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">here</span></strong></a> to enable Auto Update.
ms_MY@latin: Kami mengesyorkan anda untuk membolehkan plugin Auto Update jadi anda akan mendapat ciri-ciri terkini dan kemas kini yang penting di dalam Easy Media Gallery. <br /> Klik <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">di sini</span></strong></a> untuk membolehkan Auto Update.

en: Free Install Plugins
ms_MY@latin: Plugin percuma pemasangan

en: UPGRADE PRO VERSION
ms_MY@latin: MENAIK TARAF VERSI PRO

en: There was an error retrieving the list from the server. Please try again later.
ms_MY@latin: Jadilah ralat mengambil senarai daripada pelayan. Sila cuba lagi nanti.

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email and press Connect button to start earn extra Money with us!
ms_MY@latin: Masukkan Email akaun Affiliate anda atau e-mel pembayaran dan tekan butang Connect untuk memulakan menjana wang tambahan dengan kami!

en: Account Email or Payment Email
ms_MY@latin: E-mel akaun atau e-mel pembayaran

en: How does it work?
ms_MY@latin: Jadi, bagaimanakah ia berfungsi?

en: After successfully registered with our Affiliate program what you have to do just :
ms_MY@latin: Selepas berjaya mendaftar dengan program Affiliate kami apa yang anda perlu lakukan hanyalah:

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email in field above and Hit Connect button
ms_MY@latin: Masukkan e-mel akaun Affiliate anda atau pembayaran e-mel dalam bidang di atas dan butang tekan menyambung

en: After connected you will see green connected status
ms_MY@latin: Selepas disambungkan anda akan dapat melihat status disambung hijau

en: Check your gallery and you will find your affiliate link in the bottom of your gallery like in the right side screenshot
ms_MY@latin: Semak Galeri anda dan anda akan menemukan link affiliate anda di bawah Galeri peribadi seperti di paparan sebelah kanan

en: Now when individuals follow that link and subsequently make a purchase, you will be credited for the transaction and you will receive a payout
ms_MY@latin: Kini apabila individu Ikut pautan tersebut dan seterusnya membuat pembelian, anda akan dikreditkan untuk urus niaga tersebut dan anda akan menerima pembayaran yang

en: Congratulations! You are ready to start to earn extra money with us :)
ms_MY@latin: Tahniah! Anda sudah bersedia untuk mula menjana wang tambahan dengan kami :)

en: Media Categories
ms_MY@latin: Kategori media

en: AMAZING Pro Version DEMO
ms_MY@latin: Versi Pro menakjubkan DEMO

en: Upgrade to Pro Version
ms_MY@latin: Versi naik taraf kepada Pro

en: Media Options
ms_MY@latin: Opsyen media

en: Media Type
ms_MY@latin: Jenis media

en: Choose the item type.
ms_MY@latin: Pilih jenis item.

en: Video Options
ms_MY@latin: Video pilihan

en: Paste video URL to field below.
ms_MY@latin: Paste URL video di bawah bidang.

en: Video URL
ms_MY@latin: URL video

en: Video Size
ms_MY@latin: Saiz video

en: If ON, video size will use the default settings on the control panel.
ms_MY@latin: Jika ON, saiz video akan menggunakan seting lalai pada panel kawalan.

en: Select Multiple Images
ms_MY@latin: Pilih beberapa gambar

en: Click Add Images button to select image from your Wordpress Media Library.
ms_MY@latin: Klik butang Tambah imej untuk pilih imej daripada Pustaka Media Wordpress anda.

en: Full-size image control
ms_MY@latin: Kawal Imej bersaiz penuh

en: If ON, image which exceeds the specified size limit will be automatically resized. You can change image size limit through plugin control panel.
ms_MY@latin: Jika ON, imej yang melebihi had saiz yang ditetapkan akan secara automatik berubah saiznya. Anda boleh mengubah had saiz imej melalui panel kawalan plugin.

en: Use information of each image
ms_MY@latin: Menggunakan maklumat imej setiap

en: If ON, each image will use individual title based on Wordpress Media informations. If OFF, this gallery will use title, sub title and description from Media Information below.
ms_MY@latin: Jika ON, masing-masing gambar akan menggunakan gelaran individu berdasarkan maklumat Wordpress Media. Jika mati, Galeri ini akan menggunakan tajuk, sub tajuk dan penerangan dari Media maklumat di bawah.

en: Audio Options
ms_MY@latin: Audio pilihan

en: Upload audio or paste audio URL on field below. Is it possible to use audio external source.
ms_MY@latin: Upload audio atau tampal URL audio bidang di bawah. Adakah mungkin untuk menggunakan sumber audio Luaran.

en: Audio Path
ms_MY@latin: Laluan audio

en: Select Image
ms_MY@latin: Pilih imej

en: You can upload image with supported file types: jpg, jpeg, gif, png.
ms_MY@latin: Anda boleh memuat naik imej dengan jenis fail yang disokong: jpg, jpeg, gif, png.

en: Image URL
ms_MY@latin: URL imej

en: Select or upload your image.
ms_MY@latin: Pilih atau upload imej anda.

en: Media Information
ms_MY@latin: Maklumat media

en: Input basic info for this media.
ms_MY@latin: Maklumat asas input untuk media ini.

en: Media Title
ms_MY@latin: Tajuk Media

en: Enter a media title.
ms_MY@latin: Masukkan tajuk media.

en: Media Subtitle
ms_MY@latin: Sari kata media

en: You can use this field for (ex: author, title track, etc.)
ms_MY@latin: Anda boleh menggunakan medan ini untuk (ex: penulis, tajuk track, dan sebagainya.)

en: Check it Out!
ms_MY@latin: Cuba lihat!

en: Just Like, Share or Subscribe and Get Free Updates
ms_MY@latin: Hanya suka, berkongsi atau melanggan dan Dapatkan Kemas kini percuma

en: Video Tutorials
ms_MY@latin: Video tutorial

en: New Plugin, check it out!
ms_MY@latin: Plugin baru, cuba lihat!

en: By %s
ms_MY@latin: Mengikut %s

en: Install %s now
ms_MY@latin: Memasang %s sekarang

en: Install Now
ms_MY@latin: Memasang sekarang

en: Update %s now
ms_MY@latin: Kemas kinikan %s sekarang

en: Update Now
ms_MY@latin: Kemas Kini Sekarang

en: This plugin is already installed and is up to date
ms_MY@latin: Plugin ini telah dipasang dan sehingga kini

[ctx: plugin]
en: Installed
ms_MY@latin: Dipasang

en: More information about %s
ms_MY@latin: Maklumat lanjut mengenai %s

en: More Details
ms_MY@latin: Maklumat lanjut

en: Last Updated:
ms_MY@latin: Terakhir dikemaskini:

en: %s ago
ms_MY@latin: %s yang lalu

en: %s download | %s downloads
ms_MY@latin[0]: Muat-turun %s

en: Untested with your version of WordPress
ms_MY@latin: Belum dicuba dengan versi WordPress

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
ms_MY@latin: <strong>Tidak serasi</strong> dengan versi WordPress

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
ms_MY@latin: <strong>Serasi</strong> dengan versi WordPress

en: UPGRADE to PRO
ms_MY@latin: Menaik taraf kepada PRO

en: Comparison
ms_MY@latin: Perbandingan

en: What's New
ms_MY@latin: Tebaru

en: Getting Started
ms_MY@latin: Untuk bermula

en: Free Plugins
ms_MY@latin: Plugin percuma

en: Premium Plugins
ms_MY@latin: Plugin premium

en: New Welcome Page
ms_MY@latin: Laman baru dialu-alukan

en: Version 1.3.29 introduces a comprehensive welcome page interface. The easy way to get important informations about this product and other related plugins.
ms_MY@latin: Versi 1.3.29 memperkenalkan antaramuka Laman selamat datang yang komprehensif. Cara mudah untuk mendapatkan maklumat penting mengenai produk ini dan berkaitan dengan plugin.

en: In this page, you will find four important Tabs named What's New, Getting Started, Addons, Free Plugins, Premium Plugins and Demo.
ms_MY@latin: Di halaman ini, anda akan menemui empat tab penting yang bernama Apakah baru, bermula, Addons, plugin percuma, Premium plugin dan Demo.

en: Need some Pro version features to be applied in your Free version? What you have to do just go to <strong>Addons</strong> page and choose any Addons that you want to install. All listed addons are Premium version.
ms_MY@latin: Memerlukan beberapa Fitur versi Pro digunakan dalam versi percuma? Apa yang anda perlu untuk hanya pergi ke halaman <strong>Addons</strong> dan memilih Addons apa-apa yang hendak dipasang. Semua addons tersenarai adalah versi Premium.

en: Additional Updates
ms_MY@latin: Kemas

en: Language Packs Update
ms_MY@latin: Kemaskini pek bahasa

en: We've improved Language Packs to compatible with <a href="https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/easy-media-gallery" target="_blank">translate.wordpress.org</a> translation system
ms_MY@latin: Kami telah memperbaik pek bahasa untuk serasi dengan sistem penterjemahan <a href="https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/easy-media-gallery" target="_blank">translate.wordpress.org</a>

en: CSS Clean and Optimization
ms_MY@latin: CSS bersih dan pengoptimuman

en: We've improved some css class to make your gallery for look fancy and better.
ms_MY@latin: Kami telah memperbaik beberapa kelas css untuk menjadikan Galeri peribadi untuk melihat fancy dan lebih baik.

en: Disable Notifications
ms_MY@latin: Menyah daya pemberitahuan

en: In this version you will no longer see some annoying notifications in top of gallery editor page. Thanks for who suggested it.
ms_MY@latin: Dalam versi ini, anda tidak lagi akan melihat pemberitahuan sedikit mengganggu di bahagian atas halaman editor Galeri. Terima kasih untuk yang cadangkan itu.

en: Improved Some Core Function
ms_MY@latin: Telah meningkat beberapa fungsi teras

en:  Some functions has been improved to be more robust and fast so you can generate your gallery/albums only in seconds.
ms_MY@latin: Beberapa fungsi telah diperbaiki untuk menjadi lebih kuat dan cepat sehingga anda boleh menjana Galeri/Album anda hanya dalam beberapa saat.

en: View the Full Changelog
ms_MY@latin: Paparan penuh Changelog

en: Full Changelog
ms_MY@latin: Penuh Changelog

en: There are no complicated instructions for using Easy Media Gallery because this plugin designed to make all easy. Please watch the following video and we believe that you will easily to understand it just in minutes :
ms_MY@latin: Terdapat arahan tidak rumit untuk menggunakan Easy Media Gallery kerana plugin ini direka untuk memudahkan semua. Sila menonton berikut video dan kami percaya bahawa anda akan dengan mudah memahami ia hanya dalam minit:

en: How to Create Simple Photo Albums
ms_MY@latin: Bagaimana untuk cipta album foto mudah

en: How to Create Simple Gallery
ms_MY@latin: Bagaimana untuk mewujudkan Galeri mudah

en: Video Tutorials on Youtube Channel
ms_MY@latin: Video tutorial di saluran Youtube

en: Need Help?
ms_MY@latin: Perlukan Bantuan?

en: Phenomenal Support
ms_MY@latin: Sokongan yang luar biasa

en: Need Even Faster Support?
ms_MY@latin: Memerlukan sokongan yang lebih cepat?

en: DEMO ( Video )
ms_MY@latin: DEMO (Video)

[ctx: easy-media-gallery]
en: Add New Category
ms_MY@latin: Kategori Baharu

en: Add New Category
ms_MY@latin: Tambah Baru Kategori

en: Edit Category
ms_MY@latin: Edit Kategori

en: New Category
ms_MY@latin: Kategori Baharu

en: View Category
ms_MY@latin: Lihat Kategori

en: Search Category
ms_MY@latin: Kategori carian

en: No Category found
ms_MY@latin: Tiada kategori yang didapati

en: No Category found in Trash
ms_MY@latin: Tiada kategori yang didapati dalam sampah
