Easy Media Gallery v1.2.29 - en to ro_RO translation catalogue (101 entries)

en: Settings
ro_RO: Setari

en: Donate
ro_RO: Dona

en: Tutorials
ro_RO: Tutoriale

en: Rate Us
ro_RO: Ne Evalua

en: Add New Media
ro_RO: Adauga New Media

en: Edit Media
ro_RO: Edita Media

en: New Media
ro_RO: Nou Media

en: View Media
ro_RO: Vezi Media

en: Search Media
ro_RO: Căutare Media

en: No Media Found
ro_RO: Nu există Media găsit

en: No Media Found In Trash
ro_RO: Nu există suport media găsit în coșul de gunoi

[ctx: column name]
en: Title
ro_RO: Titlu

en: Thumbnails
ro_RO: Miniaturi

en: Type
ro_RO: Tipe

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: None
ro_RO: Nici Una

en: Overview
ro_RO: Generalitati

en: Use this widget to display your media as a widget.
ro_RO: Utilizaţi acest widget pentru a afişa mass-media ca un widget.

en: Sorter
ro_RO: Sortare

en: Simply drag the Media up or down and they will be saved in that order. Media at the top will appear first.
ro_RO: Pur şi simplu glisaţi Mass-Media sus sau în jos şi acestea vor fi salvate în această ordine. Mass-media în partea de sus va apărea prima.

en: We recommend you to enable plugin Auto Update so you will get the latest features and other important updates of Easy Media Gallery.<br />Click <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">here</span></strong></a> to enable Auto Update.
ro_RO: Vă recomandăm să activaţi plugin-ul Auto Update astfel încât veţi obţine cele mai recente caracteristici şi alte actualizări importante de Easy Media Gallery.<br>Faceţi clic <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">aici</span></strong></a> pentru a activa Auto Update.

en: Free Install Plugins
ro_RO: Instalați gratuit Plugin-uri

en: UPGRADE PRO VERSION
ro_RO: ACTUALIZAŢI VERSIUNEA PRO

en: There was an error retrieving the list from the server. Please try again later.
ro_RO: Eroare la regăsirea listei de pe server. Vă rugăm să încercaţi din nou mai târziu.

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email and press Connect button to start earn extra Money with us!
ro_RO: Umple Afiliere cont E-mail sau plata E-mail şi apăsaţi butonul Connect pentru a începe să câştigaţi bani suplimentare cu noi!

en: Account Email or Payment Email
ro_RO: Cont de E-mail sau E-mail de plată

en: How does it work?
ro_RO: Cum funcționează?

en: After successfully registered with our Affiliate program what you have to do just :
ro_RO: După înregistrat cu succes programul nostru de afiliere ceea ce trebuie să faci doar:

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email in field above and Hit Connect button
ro_RO: Completaţi dumneavoastră afiliat cont de E-mail sau plata E-mail în câmpul de mai sus şi a lovit conecta butonul

en: After connected you will see green connected status
ro_RO: După conectat veţi vedea verde statutul conectat

en: Check your gallery and you will find your affiliate link in the bottom of your gallery like in the right side screenshot
ro_RO: Verificaţi Galerie dumneavoastră şi veţi găsi link-ul afiliat în partea de jos a vă Galerie ca în imaginea de partea dreapta

en: Now when individuals follow that link and subsequently make a purchase, you will be credited for the transaction and you will receive a payout
ro_RO: Acum când indivizi urmaţi link-ul şi apoi face o achiziţie, vă va fi creditat pentru tranzacţia şi veţi primi o plată

en: Congratulations! You are ready to start to earn extra money with us :)
ro_RO: Felicitări! Sunteţi gata pentru a începe să câştigaţi bani în plus cu noi :)

en: Media Categories
ro_RO: Categorii

en: AMAZING Pro Version DEMO
ro_RO: UIMITOR Pro versiunea DEMO

en: Upgrade to Pro Version
ro_RO: Versiune de upgrade la Pro

en: Media Options
ro_RO: Opţiuni de media

en: Media Type
ro_RO: Tip continut media

en: Choose the item type.
ro_RO: Selectaţi tipul de element.

en: Video Options
ro_RO: Opţiuni de media

en: Paste video URL to field below.
ro_RO: Lipiţi URL-ul video la câmpul de mai jos.

en: Video Size
ro_RO: Dimensiune video

en: If ON, video size will use the default settings on the control panel.
ro_RO: Daca este activa, dimensiunea video va utiliza setările implicite de pe panoul de control.

en: Select Multiple Images
ro_RO: Selectați mai multe imagini

en: Click Add Images button to select image from your Wordpress Media Library.
ro_RO: Faceți clic pe butonul Imagini Adăugare pentru a selecta imaginea din Wordpress Media Library.

en: If ON, image which exceeds the specified size limit will be automatically resized. You can change image size limit through plugin control panel.
ro_RO: Daca este activa, imaginea care depășește limita de dimensiune specificată va fi redimensionate automat. Aveți posibilitatea să modificați limita de dimensiune a imaginii prin intermediul panoului de control plug-in.

en: Use information of each image
ro_RO: Utilizați informațiile din fiecărei imagini

en: If ON, each image will use individual title based on Wordpress Media informations. If OFF, this gallery will use title, sub title and description from Media Information below.
ro_RO: Daca este activa, fiecare imagine se va folosi individual pentru titlu bazat pe informațiile Wordpress Media. În cazul în care OFF, această galerie se va folosi din titlu, sub-titlu a și descrierea de la Media Informațiile de mai jos.

en: Audio Options
ro_RO: Opţiuni audio

en: Upload audio or paste audio URL on field below. Is it possible to use audio external source.
ro_RO: Încărcaţi audio sau lipiţi URL-ul audio pe câmpul de mai jos. Este posibil de a utiliza externe sursa audio.

en: Audio Path
ro_RO: Calea audio

en: Select Image
ro_RO: Selectați Image

en: You can upload image with supported file types: jpg, jpeg, gif, png.
ro_RO: Puteţi încărca imaginea cu tipurile de fişiere acceptate: jpg, jpeg, gif, png.

en: Image URL
ro_RO: URL imagine

en: Select or upload your image.
ro_RO: Selectaţi sau încărca imaginea dvs.

en: Media Information
ro_RO: Media de Informare

en: Input basic info for this media.
ro_RO: Intrare informații de bază pentru mass-media.

en: Media Title
ro_RO: Media Titlu

en: Enter a media title.
ro_RO: Media Titlu

en: Media Subtitle
ro_RO: Media Subtitrare

en: You can use this field for (ex: author, title track, etc.)
ro_RO: Utilizaţi acest câmp pentru (ex: autor, piesa de titlu, etc.)

en: Check it Out!
ro_RO: Verifică-l!

en: Just Like, Share or Subscribe and Get Free Updates
ro_RO: Doar ca, partaja sau Aboneaza-te şi a lua actualizări gratuite

en: Video Tutorials
ro_RO: Video Tutoriale

en: New Plugin, check it out!
ro_RO: Nou Plugin, a verifica it afară!

en: By %s
ro_RO: De %s

en: Install %s now
ro_RO: Instalaţi acum %s

en: Install Now
ro_RO: Instalează acum

en: Update %s now
ro_RO: Actualizare %s

en: Update Now
ro_RO: Actualizeaza acum

[ctx: plugin]
en: Installed
ro_RO: (Instalat)

en: More information about %s
ro_RO: Mai multe informaţii despre %s

en: More Details
ro_RO: Detalii...

en: Last Updated:
ro_RO: Ultima actualizare:

en: %s ago
ro_RO: %s in urma

en: Untested with your version of WordPress
ro_RO: Netestat cu versiunea de WordPress

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
ro_RO: <strong>Incompatibil</strong> cu versiunea de WordPress

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
ro_RO: <strong>Compatibil</strong> cu versiunea de WordPress

en: UPGRADE to PRO
ro_RO: UPGRADE la PRO

en: Comparison
ro_RO: Comparație

en: What's New
ro_RO: Ce Este Nou

en: Getting Started
ro_RO: Primii Paşi

en: Free Plugins
ro_RO: Plugin-uri gratuite

en: Premium Plugins
ro_RO: Premium plugin-uri

en: Full Changelog
ro_RO: Changelog complet

en: There are no complicated instructions for using Easy Media Gallery because this plugin designed to make all easy. Please watch the following video and we believe that you will easily to understand it just in minutes :
ro_RO: Există instrucţiuni de complicat pentru utilizarea Easy Media Gallery, deoarece acest plug-in proiectat pentru a face toate uşor. Vă rugăm să Uita-te la următoarele video şi noi credem că veţi cu uşurinţă pentru a înţelege doar în câteva minute:

en: How to Create Simple Photo Albums
ro_RO: Cum de a crea albume foto simplu

en: How to Create Simple Gallery
ro_RO: Cum de a crea simplu Galerie

en: Video Tutorials on Youtube Channel
ro_RO: Tutoriale video pe canalul Youtube

en: Need Help?
ro_RO: Ai nevoie de ajutor?

en: Phenomenal Support
ro_RO: Asistenţă fenomenală

en: DEMO ( Video )
ro_RO: DEMO (Video)

en: This plugin comes with instructional training videos that walk you through every aspect of setting up your new media gallery. We recommend to following these videos to create new media. This user manual is only intended to be a reference guide.
ro_RO: Acest plug-in vine cu clipuri video de instruire de instruire care vă vor prezenta fiecare aspect al configurarea noului galeria media. Recomandăm ca urmare a acestor clipuri video pentru a crea noi media. Acest manual de utilizare este destinat numai pentru a fi un ghid de referință.

[ctx: easy-media-gallery]
en: Add New Category
ro_RO: Adaugă categorie nouă

en: Add New Category
ro_RO: Adaugă categorie nouă

en: Edit Category
ro_RO: Editare categorie

en: New Category
ro_RO: Categorie nouă

en: View Category
ro_RO: Vezi Categorie

en: Search Category
ro_RO: Căutare în categorie

en: No Category found
ro_RO: Nu a fost găsită categoria auto.

en: No Category found in Trash
ro_RO: Nici o categorie găsite în coşul de gunoi
