Easy Media Gallery v1.2.29 - en to pl_PL translation catalogue (99 entries)

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Donate
pl_PL: Podaruj

en: Tutorials
pl_PL: Samouczki

en: Rate Us
pl_PL: Oceń nas

en: Add New Media
pl_PL: Dodaj Nowe Media

en: Edit Media
pl_PL: Edytuj media

en: New Media
pl_PL: Nowe Media

en: View Media
pl_PL: Zobacz Media

en: Search Media
pl_PL: Wyszukaj Mediów

en: No Media Found
pl_PL: Brak plików

en: No Media Found In Trash
pl_PL: Brak nośnika w kosza

[ctx: column name]
en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Thumbnails
pl_PL: Miniatury

en: Type
pl_PL: typ

en: Categories
pl_PL: Kategorie

en: None
pl_PL: żaden

en: Overview
pl_PL: Opis

en: Use this widget to display your media as a widget.
pl_PL: Ten widget umożliwia wyświetlanie multimediów jako widget.

en: Simply drag the Media up or down and they will be saved in that order. Media at the top will appear first.
pl_PL: Wystarczy przeciągnąć mediach górę lub w dół i będą zapisane w tej kolejności. Media na górze pojawi się pierwszy.

en: Sort Media
pl_PL: Sort mediów

en: We recommend you to enable plugin Auto Update so you will get the latest features and other important updates of Easy Media Gallery.<br />Click <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">here</span></strong></a> to enable Auto Update.
pl_PL: Zalecamy włączenie wtyczki Auto Update więc dostaniesz najnowsze funkcje oraz inne ważne aktualizacje Easy Media Gallery. <br /> Kliknij <a href="#"><strong><span id="doautoupdate">tutaj,</span></strong></a> aby włączyć Auto Update.

en: Free Install Plugins
pl_PL: Zainstaluj wtyczki

en: Premium Plugin
pl_PL: Luksus Plugin

en: UPGRADE PRO VERSION
pl_PL: UPGRADE wersji Pro

en: There was an error retrieving the list from the server. Please try again later.
pl_PL: Wystapił błąd podczas pobierania dodatków Give z serwera. Proszę spróbować ponownie

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email and press Connect button to start earn extra Money with us!
pl_PL: Twój E-mail przycisk Konto partnerski lub Płatność email i naciśnij przycisk Połącz wypełnić zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze z nami!

en: Account Email or Payment Email
pl_PL: Konto e-mail lub Płatność email

en: How does it work?
pl_PL: Jak to działa?

en: After successfully registered with our Affiliate program what you have to do just :
pl_PL: Po pomyślnym zarejestrowaniu się do naszego programu partnerskiego, co musisz zrobić, to:

en: Fill your Affiliate Account Email or Payment Email in field above and Hit Connect button
pl_PL: Wypełnij swój e-mail lub konta partnerski mail w polu płatności powyżej Hit przycisk Connect

en: After connected you will see green connected status
pl_PL: Po podłączeniu pojawia się zielony stan połączenia

en: Check your gallery and you will find your affiliate link in the bottom of your gallery like in the right side screenshot
pl_PL: Sprawdź swoją galerię i znajdziesz link partnerski w dole galerii jak na prawej stronie ekranu

en: Now when individuals follow that link and subsequently make a purchase, you will be credited for the transaction and you will receive a payout
pl_PL: Teraz, gdy osoby wynika z tego linku, a następnie dokona dokonać zakupu, będzie uznawany za transakcję, a otrzymasz wypłatę

en: Congratulations! You are ready to start to earn extra money with us :)
pl_PL: Gratulacje! Jesteś gotowy, aby zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze z nami :)

en: Media Categories
pl_PL: Media Kategorie

en: AMAZING Pro Version DEMO
pl_PL: AMAZING Pro Wersja DEMO

en: Upgrade to Pro Version
pl_PL: Uaktualnienie do wersji Pro

en: Media Options
pl_PL: Opcje mediów

en: Media Type
pl_PL: Rodzaj mediów

en: Choose the item type.
pl_PL: Wybrać typ elementu.

en: Video Options
pl_PL: Opcje wideo

en: Paste video URL to field below.
pl_PL: Wklej adres URL video do pola poniżej.

en: Video URL
pl_PL: Adres URL Video

en: Video Size
pl_PL: Rozmiar wideo

en: If ON, video size will use the default settings on the control panel.
pl_PL: Jeżeli ON, rozmiar wideo będzie użyć domyślnych ustawień w panelu sterowania.

en: Select Multiple Images
pl_PL: Wybrać wiele obrazów

en: Click Add Images button to select image from your Wordpress Media Library.
pl_PL: Kliknij przycisk Dodawanie obrazów do Wybierz obraz z biblioteki multimediów w Wordpress.

en: Full-size image control
pl_PL: Pełnowymiarowa kontrola obrazu

en: If ON, image which exceeds the specified size limit will be automatically resized. You can change image size limit through plugin control panel.
pl_PL: Jeżeli ON, obraz, który przekracza określony limit rozmiaru będą automatycznie zmniejszane. Możesz zmienić limit rozmiaru obrazu za pośrednictwem panelu sterowania wtyczki.

en: Use information of each image
pl_PL: Użyj informacji z każdego obrazu

en: If ON, each image will use individual title based on Wordpress Media informations. If OFF, this gallery will use title, sub title and description from Media Information below.
pl_PL: Jeśli opcja jest włączona, każde zdjęcie będzie wykorzystywać indywidualny tytuł oparty na informacjach Wordpress Media. Jeśli wyłączone, ta galeria będzie wykorzystywać tytuł sub tytuł i opis z informacji o multimediach poniżej.

en: Audio Options
pl_PL: Opcje dźwięku

en: Upload audio or paste audio URL on field below. Is it possible to use audio external source.
pl_PL: Dodaj audio lub wklej adres URL dźwięku na polu poniżej. Czy możliwe jest wykorzystanie zewnętrznego źródła dźwięku.

en: Select Image
pl_PL: Wybierz zdjęcie

en: You can upload image with supported file types: jpg, jpeg, gif, png.
pl_PL: Możesz przesłać zdjęcie z obsługiwanych typów plików: jpg, jpeg, gif, png.

en: Image URL
pl_PL: Adres URL obrazka

en: Select or upload your image.
pl_PL: Wybierz lub przesłać obraz.

en: Media Information
pl_PL: Nośników Informacji

en: Input basic info for this media.
pl_PL: Podstawowe informacje o tym media.

en: Media Title
pl_PL: Tytuł

en: Enter a media title.
pl_PL: Wprowadź tytuł mediów.

en: Media Subtitle
pl_PL: Media napisów

en: You can use this field for (ex: author, title track, etc.)
pl_PL: Możesz użyć tego pola do (ex: autor, tytuł utworu itp)

en: Check it Out!
pl_PL: Sprawdź to !

en: Just Like, Share or Subscribe and Get Free Updates
pl_PL: Just Like, Share lub Zapisz się i otrzymywać darmowe aktualizacje

en: Video Tutorials
pl_PL: wideo Poradniki

en: New Plugin, check it out!
pl_PL: Nowe wtyczki, sprawdź to!

en: By %s
pl_PL: przez %s

en: Install %s now
pl_PL: Zainstaluj %s teraz

en: Install Now
pl_PL: Zainstaluj teraz

en: Update %s now
pl_PL: Aktualizacja %s teraz

en: Update Now
pl_PL: Uaktualnij teraz

[ctx: plugin]
en: Installed
pl_PL: Zainstalowano

en: More information about %s
pl_PL: Więcej informacji o %s

en: More Details
pl_PL: Naucz się w jaki sposób

en: Last Updated:
pl_PL: Data ostatniej aktualizacji :

en: Untested with your version of WordPress
pl_PL: Niesprawdzone z twoją wersją WordPressa

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
pl_PL: <strong>Niezgodny</strong> z twoją wersją WordPressa

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
pl_PL: <strong>Kompatybilny z</strong> twoją wersją WordPressa

en: UPGRADE to PRO
pl_PL: UPGRADE do PRO

en: Comparison
pl_PL: Porównanie

en: What's New
pl_PL: Nowości

en: Getting Started
pl_PL: Pierwsze Kroki

en: Free Plugins
pl_PL: Darmowe Wtyczki

en: Premium Plugins
pl_PL: Luksus Wtyczki

en: There are no complicated instructions for using Easy Media Gallery because this plugin designed to make all easy. Please watch the following video and we believe that you will easily to understand it just in minutes :
pl_PL: Istnieją nie skomplikowane instrukcje przy użyciu Easy Media Gallery, bo ten plugin zaprojektowane tak, aby wszystko jest proste. Proszę obejrzeć następujące wideo i wierzymy, że będzie łatwo zrozumieć to zaledwie w kilka minut:

en: How to Create Simple Photo Albums
pl_PL: Jak stworzyć prosty albumow

en: How to Create Simple Gallery
pl_PL: Jak stworzyć prosty Galeria

en: Video Tutorials on Youtube Channel
pl_PL: Samouczki wideo na Youtube kanał

en: Need Help?
pl_PL: Potrzebujesz pomocy?

en: DEMO ( Video )
pl_PL: DEMO (wideo)

en: This plugin comes with instructional training videos that walk you through every aspect of setting up your new media gallery. We recommend to following these videos to create new media. This user manual is only intended to be a reference guide.
pl_PL: Ten plugin jest wyposażony w szkolenie instruktażowe filmy, które poprowadzi Cię przez każdy aspekt tworzenia nowych galerii mediów. Zalecamy następujące tych wideo do tworzenia nowych mediów. Ten podręcznik użytkownika tylko ma być przewodnik.

en: Add New Category
pl_PL: Dodaj nową kategorię

en: Edit Category
pl_PL: Edytuj kategorię

en: New Category
pl_PL: Nowa Kategoria

en: View Category
pl_PL: Zobacz Kategorię

en: Search Category
pl_PL: Szukaj Kategorii

en: No Category found
pl_PL: Nie kategorii Znalezione

en: No Category found in Trash
pl_PL: Nie kategorii Znalezione w kosza
